Téma týdne na BLOG.cz

Výstřednost - jiný než obvyklý

31. března 2013 v 23:14 | switch
Co je to výstřednost? Je vůbec špatné být výstřední? Myslím, že nikoli a že to berou mnozí jako lichotku, pokud jim toto někdo z okolí řekne. Výstřednost je originalita a absence strachu ukázat svou (mnohdy) pravou tvář.

Změny v našich životech

25. ledna 2013 v 22:14 | switch
Naše životy jsou plné změn a to jak kladných, tak záporných, zbytečných i nevyhnutelných. Svět kolem nás se neustále mění a s ním i způsob našeho žití a myšlení. Podívejme se na významné oblasti, které se nás každý den dotýkají.

Není růže bez trní

19. ledna 2013 v 16:02 | switch
Rčení: "Není růže bez trní" je o nedokonalosti, dvojakosti a také o útrapách, které člověk každý den musí přečkat. Bez toho, by si však málokdo vážil úspěchu a charakteru lidí. Krátké zamyšlení nad tématem týdne a poetická báseň na závěr.

Nesmysl aneb tudy cesta nevede

5. prosince 2012 v 19:38 | switch
Za nesmysl lze považovat to, co se vymiká logice, to s čím máme negativní zkušenosti nebo prostě jen fakt, že se s daným tvrzením nestotožňujeme či se nám příčí. Nesmyslem se tedy může stát jakékoli tvrzení. Krátké zamylení na téma týdne.

Lenost - rakovina lidstva

3. října 2012 v 19:46 | switch
Lenost je rakovinou naší generace, mnohlo lidí promrhá čas zbytečnostmi, protože je "lenost" prostě silnější a stojí to příliš mnoho námahy a přemlouvání donutit se dělat něco pořádného, něco užitečného... Lenost je také pomocníkem mnoha výrobců, kteří se nás snaží udržet v letargii a my za své pohodlí a neochotu něco dělat platíme nemalé částky.

Měsíc - společník hvězd

23. července 2012 v 22:17 | switch
Tématem týdne byl zvolen "Měsíc". Jelikož nemám moc rád články typu Wikipedie, kde se neustále opisují fakta - vezmu to z jiného pohledu, oblíbeného poetického, a dávám návdavkem báseň o Měsíci. Doufám, že se vám bude líbit.

Optimismus v dnešní době - hlavu vzhůru, bude líp :-)

21. července 2012 v 14:51 | switch
Oskar Wilde jednou prohlásil: "Všichni vězíme v bahně, ale někteří z nás se dívají ke hvězdám."
Tento článek je právě o těch, co s úsměvem na tváři hledí vzhůru navzdory špatnostem, které prožívají - o těch, kterým optimismus není cizí. Pár řádek na téma týdne "Optimismus v dnešní době".

Tajemství - zlomená pečeť

7. července 2012 v 22:03 | switch
Opět mne zaujalo téma týdne, jímž "Tajemství" jest. Rozhodl jsem se tedy napsat krátký příspěvek.
Vraťme se zpět v čase do doby rytířské cti a chrabrosti, do doby, kdy daný slib něco znamenal. Přečtěte si slova, která Král pronesl v těžký čas k poslovi s důležitou zprávou.

Sladkosti - Zpověď tlouštíkovy váhy

30. dubna 2012 v 16:44 | switch
Tento týden bylo jako TT v anketě odhlasováno téma "Sladkosti". Když jsem to zjistill, říkal jsem si, že opět asi raději vynechám a nic psát nebudu. Jako vždy, když není dostatek času, nebo mě nic - co by stálo za napsání nenapadne.

Minulost nezměníš...nebo snad ano?

27. dubna 2012 v 20:46 | switch
Minulost je neměnná, jediné jak je možné ji změnit je, že ji překroutíte - uvedu malý příklad, který s největší pravděpodobností někoho pobouří, ale co naplat... Je to jen řečnická otázka a je na každém, jakou minulost si vezme za svou.

Téma týdne - Já, já jenom já...

30. března 2012 v 18:23 | switch
Téma týdne je tentokrát hodně osobní a dotýká se přímo nás samotných, využiji tohoto tématu k tomu abych se konečně představil. Především aby se čtenáři a náhodní surfaři, kteří navštíví můj blog, dozvěděli něco málo o mě samostném.

Tma jako v pytli - Noční hlídač

12. února 2012 v 14:23 | switch
Ač to není zvykem, napsal jsem ještě jeden příspěvek na téma týdne. Seděl jsem, brouzdal po netu a někde jsem zahlédl obrázek hodin - v tom mi naskočil v hlavě první rým... A tak vznikla moje první "blogová" básnička, kterou si můžete přečíst dále. Většinou moje rýmovačky vznikají jen v myšlenkách, ale tuhle se mi povedlo zaznamenat a nebude tak rázem zapomenuta.

Tma jako v pytli - ukrytá v koutě zapomnění

9. února 2012 v 22:12 | switch
Světlo a tma - dva protiklady, které jdou ruku v ruce od začátku věků. Jak už to bývá, lidstvo se snaží se zákonitostmi přírody neustále bojovat a ani tma není ušetřena tohoto boje. První zbraň, kterou lidstvo získalo k tomuto boji byl oheň. Od té doby už nebylo potřeba se tmy bát. Krátké zamyšlení nad tím, kam lidstvo ve svém válčení s TMOU pokročilo.

Sociální sítě - zloději času a lidskosti?

28. ledna 2012 v 10:14 | switch
Asi každý již slyšel o Facebooku, Twitteru, MySpace, Flickeru, Google+, hi5, Netlogu nebo třeba Badoo (omluva těm, které jsem nezmínil...je Vás prostě moc...). O co ve skutečnosti jde - co nám tyto sociální sítě přinášejí a co nám například berou. Krátké zamyšlení nad fenoménem 21. století a jeho vlivu na společnost.

Nemožné: pro někoho výzva, pro jiného prohra

8. listopadu 2011 v 17:47 | switch
Slovo "nemožné" je největším negativem, jaké existuje. Pokud si tohle slovo v nějaké životní situaci připustíme - následuje jasná proha. Přitom je to jen "slovo", ale má ohromnou moc nad našimi osudy.

Naruby - český Kocourkov

6. listopadu 2011 v 20:50 | switch
Vzpomněl jsem si, jak jsem jako malý četl knihu Kronika města Kocourkova od Ondřeje Sekory a přijde mi, že v naší republice je to něco podobného, takový náš vlastní Kocourkov, kde je všechno obráceně, než by mělo být..prostě NARUBY

Déšť - ničivé požehnání

24. října 2011 v 21:18 | switch
Déšť patří do koloběhu vody v přírodě. Někteří jej považují za nepříjemný jev, protože nás nutí místo aktivit venku vyhledávat aktivity uvnitř, některým způsobuje velké škody, jiní jej zase považují za požehnání.

Život bez elektřiny - scénář náhlého globálního výpadku

3. října 2011 v 19:15 | switch
Kdyby z ničeho nic vypli elektřinu, nastal by chaos a zmatek - lidstvo je na elektřině z velké části závislé a jen málo lidí si umí představit, že by se toto opravdu stalo. Pojďme si projít několik odvětví lidského života a ukažme si scénář, jak by tato situace dopadla.

Barvy - zákonitosti fungování světa

12. dubna 2011 v 18:45 | switch
Příroda a vůbec svět kolem nás je plný barev, každá z nich má potom svůj vlastní úkol, jiným jsme jejich význam dali my lidé a spojili jsme je se zvyky, které se nás týkají. Pojďte se podívat na několik významů, ve kterých hrají především barvy svou vlastní roli.
 
 

Reklama