Switchův blog

Dobrý anděl - popřemýšlej o dobré věci

25. srpna 2013 v 16:10 | switch
Je mnoho charitativních spolků, mnoho sdružení kam lidé mohou směřovat svoje příspěvky. Já jsem si vybral Dobrého anděla z několika důvodů, o které bych se s Vámi rád podělil.

Amnestie - pusťte vězně z klece ven

5. ledna 2013 v 11:42 | switch
Aktuální dění v naší zemi mi nedá jinak, a musím vyjádřit nesouhlas s rozsáhlou amnestií našeho prezidenta. Poctivým občanům se opět vysmáli do obličeje, zatímco korupčníci si vesele pískají, že jim spadne svoboda opět do klína... Je to prostě výsměch a vysmívají se nám i ze zahraničí...

Gamblerství - koníček za všechny prachy

13. října 2012 v 21:54 | switch
Nevím, jestli je má někdo osobní zkušenost s "gamblerstvím" (chorobnou posedlostí hrát)... Ale můžete si poslechnout tu moji. Vzpomínám si na období svého mládí, kdy jsem jako student měl málo peněz a poprvé se seznámil s výherními automaty, kterým jsem takříkajíc přišel na chuť...

Mých filmových TOP 5

22. července 2012 v 0:36 | switch
Na Akčním blogu probíhá nyní soutěž - rozhodl jsem se zúčastnit a zamyslet se nad oblíbenými filmy. Jakých 5 filmů považuji za nejlepší a proč? V čem mě ovlivnili a čím si získali mou přízeň a neodmyslitelně se vryly do mé paměti. Na tyto otázky naleznete odpověď v následujícím článku.

Na dno svých sil aneb pravdivý příběh o běhání

11. února 2012 v 20:28 | switch
Krátká povídka ze života - jak to dopadá, když se věci dají do pohybu a udělá se něco bez rozmyslu a přípravy... Každoročně se u nás na vesnici pořádá Vánoční běh - vždy jsem to sledoval jen z okna bez většího zájmu. Venku pokaždé mrzlo až praštělo a já jsem si říkal, že ti lidé jsou blázni, když běhají v takové zimě. Letošní Vánoce (myslím Vánoce 2011), kdy venku neležela ani vločka sněhu a teploty se pohybovaly nad nulou zase stojím u okna...

A.C.T.A - takové "malé" zlo

1. února 2012 v 21:06 | switch
Jistě každý postřehl, že skupina hackerů zvaná Annonymous napadá servery nejrůznějších subjektů - ve zprávách každý den slýcháme o nových útocích a o protestních akcích. Proč to dělají? Je vůbec potřeba tomu věnovat pozornost? Čeká nás omezování svobody na českém internetu?

Plány na víkend - Coombal 2011

14. července 2011 v 21:24 | switch
Nemáte na tento víkend žádný plán? Chtěli byste si poslechnout dobrou muziku a zažít zajímavý víkend? Tak tady je námět na akci - Open Air festival COOMBAL 2011.

Moje cesta - aneb jak jsem poznal Linux

9. července 2011 v 2:07 | switch
Dnešní článek trochu odbočí od toho, co obvykle na svém blogu publikuji ale velice úzce s tím souvisí. Je to trocha z historie zabývající se tím, jak jsem se k operačnímu systému Linux vůbec dostal a co mě přimělo u něj zůstat. Pokud vás to zajímá, čtěte dále.
 
 

Reklama