Programy pro linux

Fotowall: Vytvořte si originální plakát, tapetu či obal na DVD

25. října 2012 v 17:07 | switch
Fotowall je program pro manipulaci s obrázky a textem obsahující sadu nástrojů, které vám pomohou snadno a jednoduše vytvořit zajímavou koláž z vlastních fotografií či jiných obrázků a textu. Použít jej můžete pro tvorbu originálních tapet, obalů na DVD i s potiskem disku nebo například jednoduchých plakátů.

Anki - učení pomocí kartičkové metody

18. září 2012 v 5:09 | switch
Anki je program pro učení pomocí kartičkové metody (tzv. flashcards). Hodí se zejména na učení (zapamatování si) slovíček a frází jakéhokoli cizího jazyka. Využít jej lze ale opravdu na cokoli - záleží jen na vás, jaké lekce si vytvoříte.

Fotowall - tvorba wallpaperů, hrátky s fotografiemi

10. března 2012 v 20:19 | switch
Pokud máte spoustu fotek a chcete si udělat například pěkné pozadí na plochu nebo hezkou elektronickou pohlednici či přání, použijte program Fotowall. Tento program je pro hrátky s grafikou tohoto typu přímo jako stvořený.

Audex - převod hudebních formátů

8. listopadu 2011 v 14:42 | switch
Audex patří mezi programy, pomocí nichž převedete klasické CD na jiný formát, např. oblíbené mp3 nebo wav. Zálohujte si svá CD pomocí Audexu, je to opravdu jednoduché.

KNotes - poznámky ve formě papírků na ploše

20. října 2011 v 18:41 | switch
KNotes slouží k vedení poznámek formou papírků (Post-it bločků) přišpendlených na plochu. Pokud často zapomínáte a chcete vaší paměti pomoci, abyste nezapomněli na důležité věci - využijte této jednoduché, přesto velmi prospěšné aplikace.

KTouch - výuka psaní všemi deseti

16. října 2011 v 8:44 | switch
KTouch je program pro výuku psaní všemi deseti. Potřebujete-li si tuto dovednost osvojit a naučit se jí, je tento program určený právě pro vás. Pojďme se podívat jaké možnosti Vám tento program může nabídnout.

KHangMan - pomocník při výuce jazyků

5. října 2011 v 18:32 | switch
KHangman je hra "šibenice", úmysleně jsem tuto hru zařadil do kategorie Programy, protože ačkoli si v KHangManu hrajete, také se zároveň učíte. Na ukrácení dlouhé chvíle a procvičování slovíček je tako hra/program ideální.

FBReader - čtečka elektronických knih

1. srpna 2011 v 17:39 | switch
Dnes si představíme program FBReader, který slouží jako čtečka elektronických knih, podporuje spousty formátů a umožní Vám pohodlně číst knihy v elektronickém formátu. Podívejme se tedy na tento program blíže.

Krusader - dvoupanelový manažer souborů

13. července 2011 v 18:39 | switch
Krusader je dvou-panelový manažer souborů ve stylu Total Commander. Slouží k pokročilé správě souborů v PC nebo na FTP a je nabitý dalšími užitečnými funkcemi.

Evidence sbírek (část II.) - GCstar

7. července 2011 v 18:16 | switch
GCstar
Program GCstar slouží k evidenci sbírek, například Vaší hudby, fimů, knih, mincí a podobně. Tento správce sbírek Vám usnadní orientaci, vyhledávání či evidenci zapůjčených předmětů.

TeamViewer - vzdálený přístup přes internet

15. června 2011 v 19:48 | switch
Program, pomocí něhož můžete ovládat jiný PC. Stalo se Vám někdy, že jste si nevěděli rady s nějakým problémem, nebo naopak chtěli jste někomu poradit ale i vysvětlování po skype se minulo účinkem? Zde je jednoduché řešení.

Transmission - jak stahovat přes torrenty

9. června 2011 v 21:45 | switch
Transmission je jednoduchý linuxový klient pro stahování souborů pomocí tzv. torrentů. Pojďte se seznámit s tímto programem, který je velice užitečným pomocníkem při stahování velkých souborů.

Gwenview - prohlížení obrázků v Linuxu

9. dubna 2011 v 17:17 | switch
Gwenview je linuxový prohlížeč obrázků pro prostředí KDE. Nabízí základní funkce ale i několik nadstandartních. Pojďme se s tímto programem seznámit blíže.

k9copy - zálohujeme DVD

1. dubna 2011 v 17:41 | switch
Program k9copy je linuxovou alternativou programu DVDShrink a slouží k záloze Vašich DVD nosičů. Udělejte si snadno a jednoduše záložní kopii svého oblíbeného filmu.

Pidgin - instant messaging klient

31. března 2011 v 19:19 | switch
Pidgin je oblíbený linuxový klient pro instant messaging, podporuje protokoly jako např. ICQ, Jabber, AIM, Gadu-gadu a mnohé další. Potřebujete-li prográmek na on-line chatování, jistě si tohoto klienta oblíbíte. Existuje i verze pro Windows, takže ani uživatelé tohoto OS nebudou o nic ochuzeni.

KSnapshot - jak na printscreeny

28. března 2011 v 18:46 | switch
KSnapshot je nástroj pro vytvoření obrázku tzv. PrintScreen, pomocí něhož máte možnost zachytit (vyfotit) obrazovku a to buď celou nebo její část, dle Vaší potřeby.

KolourPaint - kreslení v Linuxu

27. března 2011 v 10:04 | switch
Program KolourPaint je linuxovou alternativou programu Malování v OS Windows. Obsahuje jednoduché funkce pro práci s grafikou.

Evidence sbírek (část I.) - Ant Movie Catalog

25. března 2011 v 21:40 | switch
Dnes představím program Ant Movie Catalog, pomocí něhož si můžete udělat pořádek ve své filmové sbírce. Pojďte se podívat jak jednoduše uspořádat Vaše filmy v přehlednou databázi.

Grip - převod hudebních formátů

23. března 2011 v 19:44 | switch
Jistě jste už někdy narazili na problém, že Vaše oblíbené CD byste si rádi poslechli ve Vašem mobilu nebo MP3přehrávači. Program Grip je pro tento účel přesně stvořený. Převeďte si svou hudbu do jiného formátu.

Klavaro - výuka psaní všemi 10-ti

29. ledna 2011 v 8:29 | switch
Klavaro
Klavaro je výukový program, který Vás naučí správně používat při psaní na klávesnici všech 10 prstů. Jestli chcete zdokonalit tuto dovednost, je Klavaro ten pravý program, který Vám k tomu pomůže.

 
 

Reklama