Moje knihy

C.S.Lewis - Rady zkušeného ďábla

25. července 2012 v 19:07 | switch
Chcete nahlédnout do přemýšlení pokušitele lidstva - samotného ďábla? Lewisova kniha Rady zkušeného ďábla vám rozkryje rozhovor mezi dvěma satanáši, mladší (méně zkušený) ďábel v dopisech líčí problémy s pokoušením lidí svému staršímu a zkušenejšímu strýci, který mu na jeho dotazy odpovídá a přispívá vzácnými radami.
C.S.Lewis se proslavil především příběhy o Narnii. Tato kniha je však z trochu jiného těsta, jde o jakousi psychologickou sondu do lidké duše - dozvíme se o pocitech a hodnotách, které mnozí z nás každodenně řešíme: pohrdání, pokrytectví, skepse nebo pochybnosti. Mladší i starší ďábel společně formou dopisů řeší, jak zničit život konkrétního člověka.

Jiří Kulhánek - Vládci strachu

18. července 2012 v 19:22 | switch
Upírská balada odehrávající se téměř celá v kaluži krve v podání Jiřího Kulhánka nemá ve svém žánru konkurenci. Kulhánkův styl psaní vdechl knížce pachuť střelného prachu a syrového násilí, jaké nemá obdoby - celou dobu jsem hltal stránku za stránkou - tak moc čtivé to bylo. Originálními nápady je tato kniha prošpikována a hlášky hlavních hrdinů rozhodně pobaví.
Kniha je pro silné, zvrhlé nebo otrlé povahy. Nemáte-li na to žaludek, raději se Vládcům strachu vyhněte.

Robert Merle - Smrt je mým řemeslem

14. července 2012 v 8:46 | switch
Kniha popisuje život Rudolfa Langa (pozn. ve skutečnosti Rudolfa Hesse), velitele koncentračního tábora v Osvětimi. Kniha popisuje vývoj jeho osobnosti od dětských let, kdy byl ovlivňěn svým hluboce věřícím otcem, přes první světovou válku, meziválečnou krizi v Německu, vstup do Hitlerovi SA, zrůdnou likvidaci Židů v plynových komorách až po Norimbeský proces.
Ačkoli se kniha dotýká citlivého tématu světových dějin, musím uznat, že jsem lepší knihu na toto téma ještě nečetl.

James Clavell - Král Krysa

12. července 2012 v 13:22 | switch
Děj knihy se odehrává v japonském zajateckém táboře Čangi nedaleko Singapuru. Barvitě popisuje život amerických, britských a australských vojáků, jejich vzdor, touhu přežít, utrpení, radosti i starosti a především každodenní boj o holé přežití. Kniha ukazuje hořkou stránku přátelství, odevzdanosti a beznaděje.
 
 

Reklama