Hry pro linux

Tahová válečná strategie TripleA – Napoleon a stíhačky Stealth

25. března 2013 v 4:58 | switch
Podmaňte si Evropu v době rozpínající se říše císaře Napoleona, bojujte o svět ve 2. světové válce, vybudujte vesmírné impérium nebo si zahrajte v bitvě o Středozemi známé z Tolkienových knih. To vše a mnohem více nabízí tahová strategická hra TripleA.

Flare: Fantasy RPG pro Linux

18. února 2013 v 18:07 | switch
Máte-li rádi fantasy svět, RPG Flare bude hra přesně pro vás. Staňte se hrdinou pohádkového světa. Za pomoci svého meče, luku a kouzel se vypořádejte se všemi nepřáteli, kteří se vám připletou do cesty a pomozte obyvatelům říše od útlaku všudypřítomných nestvůr.

Pět nenáročných her pro Linux: Puzzle, logika a kuličky

4. února 2013 v 19:23 | switch
Máte rádi logické hříčky a chcete si občas jen na chvilku zapařit nějakou rychlovku? Tak právě pro vás je připraven set pěti her: Amoebax, Enigma, Krank, Pax Brittanica a ZAZ. Nenáročné hry pro ukrácení volné chvíle, které si bez problémů zahrajete také na výkonnostně slabším hardwaru.

Nikwi Deluxe - honba za sladkostmi

11. července 2012 v 8:15 | switch
Nikwi Deluxe je plošinovka ve stylu Mario, od Maria se však v mnohém liší. Hlavním hrdinou je nenasytný "tlouštík", který sbírá všemožné sladkosti. Aby to neměl tak jednoduché, čeká na něj na jeho sladké cestě mnoho nástrah a nepřátel.

Swell Foop - znič všechny kameny

7. července 2012 v 14:15 | switch
Swell Foop je logická postřehová hra, ve které máte za úkol odstranit co nejvíce kamenů. Jedná se o postřehový rychlík,ve stylu puzzle, který zabaví na dlouhou chvíli. Klikáním na skupiny barevných kamenů tyto uskupení odstraníte - zbylé kameny se k sobě seskupí. Podaří se vám odstranit všechny?

Ceferino - zachraň krávy

1. července 2012 v 15:31 | switch
Dnes vám představím arkádovku z dílny argentinské programátorské skupiny LosersJuegos. Hrdinou této hry je kovboj Don Ceferino Hazaña, kterému mimozemšťané ukradli jeho krávu. Vy máte za úkol likvidovat pomocí vrtacího nože a dalších nástrojů mimozemské bubliny.

gTans - čínské puzzle ala "Tangram"

26. února 2012 v 16:39 | switch
gTans vychází ze známé čínské skládačky známé jako "Tangram", která se prodává taktéž jako stolní hra - k dispozici máte 7 dílků ze kterých musíte poskládat obrazec podle šablony. Některé obrazce jdou složit snadno, u jiných potrápíte své mozkové buňky.

ZAZ - klon populární hry ZUMA

26. února 2012 v 8:22 | switch
ZAZ je klonem populární hry ZUMA. Příjemný postřehový a zároveň logický rychlík, který zabaví na dlouhou chvíli. Hra spadá do kategorie puzzle. Vaším úkolem je poskládat barevné kameny k sobě a zabránit tak valící se řadě, aby spadla do propasti na konci dráhy.

Krank - odrážejte kameny pomocí hada

2. ledna 2012 v 20:28 | switch
Krank je jednoduchá, zábavná hra. Pomocí hada musíte kameny dopravit díky odrazům do záchytných míst. Ač se to zdá jednoduché, občas se u hry pěkně potrápíte - umíte to s myší? Přesvědčte se o tom.

X-Moto - pokořte fyzikální zákony

6. listopadu 2011 v 19:15 | switch
X-Moto je arkádová hra, kde budete muset předvést opravdu notnou dávku hbitosti a převídavosti. Vaším úkolem je projet určenou trasu a přitom z motorky nespadnout. Myslíte si že je to jednoduché? Přesvědčte se a posuďte sami. Hra přináší hodiny a hodiny zábavy.

Trophy - 2D automobilová řežba

21. října 2011 v 23:33 | switch
Závodní hra Trophy ve 2D přináší spoustu zábavy, jízda je okořeněna výbuchy bomb a střelbou z kulometu. Sbírejte zbraně a bonusy a zničte všechny protivníky - dojeďte jako první - buďte vítězem v závodě na život a na smrt.

OpenAlchemist - tak trochu jiný tetris

15. října 2011 v 11:18 | switch
Dnes si představíme hru OpenAlchemist, která je velice podobná klasickému tetrisu, ale přináší mnohá zpestření, která hru udělají zajímavější a zábavnější a trochu obtížnější. Hra patří mezi logické rychlíky, proto si jistě najde své přívržence napříč generacemi.

KNetWalk - logický, postřehový rychlík

6. října 2011 v 19:10 | switch
KNetWalk je logická hra, která bystří postřeh a logické uvažování. Vaším úkolem je propojit pomocí kabelů všechny počítače se sítí. Hra nepřináší nic převratného, herní princip je podobný hře s "potrubím", která vyšla v několika verzích. Nepřekvapí, ale též neurazí a na chvilku jistě zabaví.

Fish Fillets NG - rybí agenti v akci

15. září 2011 v 20:28 | switch
Dnes vám představím logicku hříčku Fish Fillets - Next Generation, která zaměstná Váš mozek, ale i skvěle zabaví na dlouhý čas. Vyveďte rybí agenty z uzavřené místnosti pomocí logických hříček ve stylu "sobokan" a pomozte jim splnit misi na kterou se vydali.

KBreakout - hra podobná Arkanoidu

18. července 2011 v 11:34 | switch
KBreakout je linuxovou alternativou známé hry Arkanoid. Vaším úkolem je pomocí míčku a "odrážeče" rozbít všechny kameny a nasbírat co nejvíce bodů. Během hry sbíráte bonusové body a různá vylepšení.

KBattleship - lodní bitva

11. července 2011 v 18:14 | switch
Linuxová hra KBattleship je klasickou logickou a zároveň postřehovou hrou, kde musíte pomocí nástřelů do protivníkova pole potopit jeho flotilu dříve, než on zničí tu Vaši.

Kapman - klon Pac-Mana

9. července 2011 v 11:11 | switch
Kapman je klon legendární hry Pac-Man ve které jste "požíračem" kuliček, který bloudí v labyrintu a neustále je pronásledován zlými příšerami. Postřehová hra ve které se vyplatí mít hbité prsty.

KMines - Hledání min v Linuxu

8. července 2011 v 18:56 | switch
KMines - logická hra "hledání min" tak, jak ji znáte kupříkladu z Windows. Hra, která pobaví a potrápí Váš mozek na dlouhou dobu.

Berušky - potrapte svůj mozek

8. dubna 2011 v 18:49 | switch
Dnes si představíme logickou hříčku z českých luhů a hájů - Berušky. Máte-li rádi opravdové hlavolamy určitě Vás tato hra chytne a nepustí, místy je to opravdu těžké a butete svůj mozek držet ve vysokých otáčkách.

Granatier - klon hry Bomberman

7. dubna 2011 v 19:17 | switch
Hra Granatier je klonem hry Bomberman, kterou jistě každý zná a není třeba ji obsáhle představovat. Máte-li rádi zábavu a chcete si zahrát tuto hru na svém Linuxu přečtěte si následující článek.

 
 

Reklama