Výstřednost - jiný než obvyklý

31. března 2013 v 23:14 | switch |  Téma týdne na BLOG.cz
Co je to výstřednost? Je vůbec špatné být výstřední? Myslím, že nikoli a že to berou mnozí jako lichotku, pokud jim toto někdo z okolí řekne. Výstřednost je originalita a absence strachu ukázat svou (mnohdy) pravou tvář.

Dnešní moderní svět již na výstřednost tolik nehledí, jako na něco neobvyklého - přesto občas narazíte na člověka, který vypadá odlišně natolik, že vám to nedá a ohlédnete se za ním. Výstřední může být jeho oblečení, vzhled, nebo chování. Každopádně je to někdo, kdo vyčnívá z davu a nevadí mu, že ho tak ostatní kolem vnímají, nebo si to mnohdy ani neuvědomuje.
Typickým případem je dle mého názoru žena jménem Maria Jose Christerna z Mexika. Ta chtěla být natolik originální, že si "modifikovala" (nechala upravit) svoje tělo do podoby vampíra. Jestli vypadá výstředně či nikoli můžete posoudit na fotografii níže.


Otázkou je, jsou tito lidé, co to ženou až takhle do extrému vůbec v pořádku? Já myslím, že ano, úprava vzhledu tetováním, řezáním, natahováním je tu od nepaměti, v mnoha kulturách je to dokonce tradice. I když to my jako středoevropané, kde jsou tradice naprosto odlišné nechápeme - přesto nelze ignorovat fakt, že některé kultury a dnes už i jedinci takovéto změny provádají.
Pokud se k tomu rozhodne člověk sám, ze své vůle, nevidím důvod proč by takovou změnu neudělal. U kultur, kde jsou k tomu lidé nuceni kvůli tradici nebo náboženskému přesvědčením ale rozhodně nesouhlasím. To se týká třeba ženské obřízky nebo níže na fotografii prodloužení krku, které může být i životu nebezpečné... Je hrozné, že něco takového ještě převážně na temném kontinentě (ale i jinde) přežívá a že se tohoto zvyku nechtějí tamní lidé vzdát.


A co vy? Jste výstřední, nebo vás tak okolí vnímá? Napište do komentářů co vás v poslední době na nějakém člověku zarazilo a donutilo se otočit se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbil se ti příspěvek? Pokud ano - klikni

Ano

Komentáře

1 Miss šoking Miss šoking | Web | 31. března 2013 v 23:49 | Reagovat

O proloužení krku jsem ještě neslyšela :O je to dost ošklivé..
Já a moje výstřednost?Oblékám se převážně do černé barvy..Nosím glady,kůži..No,většinou na mě lidi koukají divně,ale co už.Mě se to líbí:)
Co mě donutilo otočit se za někým?Potkala jsem kluka,který byl dřív normálního stylu.Džíny a triko.A nedávno jsme ho viděla a docela jsme čuměla..Tepláky s rozkrokem pod kolenama,obrovská bunda,bejska,nýušnice v uchu,velká sluchátka..To mě donutilo otočit se.Taková rapidní změna..

2 Robka Robka | E-mail | Web | 1. dubna 2013 v 8:26 | Reagovat

Výstřední v tomto smyslu rozhodně nejsem. Nějak mě neláká na sebe upozorňovat víc, než je obvyklé. V oblečení jsem umírněná, šedá myška. A do hlavy mi nikdo nevidí, takže tam můžu svou výstřednost rozvíjet do nečekaných rozměrů:-).
A tvá další otázka: Ano, zarazilo mě, když na prezidenta kandidoval Franz. Ne, že bych něco měla proti tetování, ale čeho je moc, toho je příliš. I když se současným prezidentem jsme to taky moc nevyhráli.
Jinak - asi tak před rokem jsem se musela ohlédnout v jednom pražském obchodě za chlapcem, který měl nalakované nehty. Jeden černě, druhý červeně, další zase černě... Navíc byl i dost neobvykle oblečený.

3 Peterfrins Peterfrins | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 14:53 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama