První pomoc - interaktivní příručka

6. května 2012 v 20:46 | switch |  Zaujalo mě..zaujme i vás?
Léto se nezadržitelně blíží a s ním i zvýšené riziko úrazů. Ruku na srdce, kdo z nás je opravdu připraven v případě potřeby poskytnout správně první pomoc? Objevil jsem na internetu zajímavou interaktivní příručku - svým zpracováním je vhodná především pro děti, ale i dospělý člověk si díky ní může oprášit své vědomosti. Tak směle do toho, můžete někomu zachránit život.


Brouzdání po netu patří k mým pravidelným činnostem, hledám zde zábavu, informace, insipraci... Je to už delší čas, kdy jsem hledal příručku první pomoci a našel jsem kromě ní také zajímavý interaktivní kurz, který bych vám rád představil.

Poskytnutí první pomoci by podle mě měl znát každý, můžeme tím někomu zachránit život a to je to nejcennější, co člověk má.
Lidské tělo není nezničitelné a měli bychom vědět, jak se v případě potřeby zachovat. Záchranná služba po zavolání na tísňovou linku přijede, ale těch pár minut, než dorazí, může rozhodnout. Pokud nic neuděláme, může to dotyčného/nou stát život...


Na obrázcích můžete vidět část z interaktivního kurzu První pomoci. Zvukový doprovod obstarává hlas známého motedátora Vladimíra Čecha, kterého budete znát ze soutěžního pořadu Chcete být milionářem. V kurzu se dozvíte opravdu vše, co je potřeba ke správnému poskytnutí první pomoci - kurz je přehledně rozdělen do jednotlivých lekcí, můžete se tedy zaměřit přesně na to, co vás zajímá nebo kde máte nedostatky.


Na konci každé části vás potom čeká ověřovací test, kde si ověříte, zda si vše podstatné pamatujete. Podváďět se nevyplácí - je potřeba si uvědomit, že to může pomoci nejen neznámému člověku, ale také a především lidem, které dobře známe - rodičům, partnerovi, sourozencům, vašemu vlastnímu dítěti nebo přátelům..... Jednoduše řečeno, děláte to pro sebe.


Jestli tě to zaujalo a chceš se na kurz podívat a zkusit si ho, klikni na odkaz níže:

Příručka první pomoci

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbil se ti příspěvek? Pokud ano - klikni

Ano

Komentáře

1 Robka Robka | Web | 7. května 2012 v 22:50 | Reagovat

Zrovna nedávno jsme v práci absolvovali školení první pomoci. Ono to vypadá jinak, než pak v reálu, když třeba teče hodně krve, nebo zraněný začíná modrat. Ale zase si člověk pak ve stresu ledacos vybaví a opravdu může hodně pomoct. Já jsem vlastně takový poloviční zdravotník, takže se ode mě očekává, že bych to měla zvládnout. :-)

2 Switch Switch | Web | 8. května 2012 v 19:15 | Reagovat

Tento kurz je to spíš o tom, načerpat znalosti. V reálu to pak vypadá naprosto odlišně... Myslím, že jako základ se tento kurz ale hodí a leckomu to může pomoci aby se vůbec o poskytování první pomoci začal zajímat. Super, že máš takové zkušenosti, opravdu stačí vteřina a tvoje znalosti a zkušenosti budou k nezaplacení. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama