Královské město Rakovník

3. května 2012 v 19:54 | switch |  FotoToulky
Dnešní článek bude bude něco trochu jiného, než co jsem doposud publikoval. Rozhodl jsem se, že založím novou rubriku s názvem FotoToulky, kde budu psát články doprovázené vlastními fotografiemi. Začneme tam, kde to všechno začalo - tedy v mém rodném městě, kterým je královské město Rakovník.


Kdepak ten Rakovník vlastně leží? Naleznete ho na západě středočeského kraje. V historickém centru města se nachází spousta krásných staveb, které stojí za shlédnutí. Měl jsem dnes chvilku čas (asi tak hodinku), bylo nádherné počasí, tak jsem vyrazil ulovit nějaké snímky.
Doufám, že se vám bude procházka Rakovníkem líbit, znám ho prakticky od narození, ale dnes s foťákem vruce jsem vše viděl trochu jinýma očima.

Chrám Sv. Bartoloměje a přilehlé okolí

Okolo Chrámu Sv. Bartoloměje je hned několik zajímavých míst - jedním z nich je přilehlý park, který slouží jako odpočinková zóna. Nachází se zde také Muzeum T.G.Masaryka a jedna s historických bran "Pražská brána", která dříve bývala součástí městského opevnění. Hned vedle kostela se nachází Velká zvonice.
Park u chrámu Sv. Bartoloměje s pomníkem T.G.Masaryka

Pražská brána
Velká zvonice
Chrám Sv. Bartoloměje

Okolí Vysoké brány

Další dominantou je druhá ze zachovalých městských bran tzv. "Vysoká brána". Nedaleko pak nalezente Samsonův dům s výraznou malbou na štítu budovy, synagogu a také Rabasovu galerii. V přilehlé ulici se také nachází dům, kde se narodil český pěvec působící v Národním divadle - Emil Burian.
Vysoká brána
Vysoká brána
Samsonův dům
Pamětní deska - Emil Burian
Židovká synagoga

Náměstí

Historickým středem je nepochybně Husovo náměstí, kde se nachází Radnice a spousty malebných domů, jejichž štíty jsou nádherně zdobeny. V jeho středu se nachází mohutný Morový sloup a v jeho čele navazuje na Chrám Sv. Bartoloměje, kde naše putování začalo.
Pohled na Husovo náměstí
Radnice
Slávia - dnes Krušovická restaurace

Pár slov na závěr

Ačkoli bylo krásné počasí, chytl jsem den, kdy se v Rakovníku konají pravidelné "čtvrteční trhy" - bylo zde spousta lidí, proto se horko-těžko hledaly záběry a některé krásy tohoto města jsem tedy musel vynechat... Například výše zmíněný Morový sloup ve středu náměstí.
Chcete-li moje rodné město navštívit očekávejte malé přívětivé městečko se spoustou cukráren, restaurací a památek plné klidu. V Rakovníku je toho ale k vidění více - na to by vám "hodinová procházka" nestačila. Více informací naleznete na oficiálních stránkách města nebo na stránkách info centra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbil se ti příspěvek? Pokud ano - klikni

Ano

Komentáře

1 Robka Robka | Web | 3. května 2012 v 23:18 | Reagovat

V Rakovníku jsem ještě nikdy nebyla,tak díky za tuhle virtuální procházku. Vypadá to, že je to moc hezké město. :-)

2 Switch Switch | Web | 4. května 2012 v 10:43 | Reagovat

Rádo se stalo, teď - když je hezké počasí mám v plánu jezdit více na výlety, tak ve FotoToulkách bude (doufám) příspěvků stále přibývat :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama