Doodle.com - plánujeme události, akce, párty...

3. května 2012 v 11:47 | switch |  Jak na...
Jistě jste už někdy plánovali nějakou událost (nebo vás to třeba v budoucnu čeká). Je jedno jestli to bude narozeninová oslava nebo například třídní sraz. Dnes si ukážeme jednu šikovnou pomůcku, která vám plánování jakékoli události velice usnadní práci a ušetří čas.


Organizování patří mezi náročné úkoly - nejprve si musíme zjistit, kdo bude moci přijít, od toho se totiž odvíjí následné zamluvení prostor, nákup, či příprava občerstvení atd.
Abyste spolehlivě vybrali nejlepší termín konání akce - můžete buď každému účastníkovi zavolat, nebo se ho zeptat osobně - to může být ale nemožné, nebo příliš nákladné....především je to nepřehledné...
Rád bych vám tedy představil on-line pomocníka Doodle.com, pomocí něhož jednoduše obešlete všechny účastníky formulářem, kde pohodlně zakliknou termíny, kdy mají čas. Nádledně pak můžete vybrat takový termín, aby se mohlo dostavit co nejvíc lidí. Služba je poskytována zdarma.

Pojďme si ukázat jak je to jednoduché:

Jako první věc, co uděláme je, že navštívíme web na adrese http://www.doodle.com/ (registrace není nutná)
Následně klikneme na tlačítko - Naplánovat událost. Budeme vyzváni k doplnění základních informací námi přidávané události - pro představu jsem vyplnil údaje jak je vidět na obrázku níže.
Pokud máme vyplněny základní údaje a popis události - pokračujeme tlačítkem "Další" pod formulářem. Informace, které jste zadali můžete v průběhu události změnit, proto buďte bez obav, pokud si na konci uvědomíte, že jste tam zapoměli něco napsat.
Jak je vidět na obrázku výše - vybereme vhodné dny, kdy by bylo možné akci uspořádat. Výběr záleží na vás - pamatujte však, že z těchto dnů budou pozvaní hosté vybírat. Zkuste tedy už předem přemýšlet, jaký den je vhodný pro akci kterou budete pořádat.
POZN: Jde-li jako v našem ukázkovém případu o třídní sraz dospělých lidí, kteří chodí do práce, či se dále vzdělávají na vysokých školách - vybral jsem jako vhodné dny vždy pouze Pátky a Soboty. Nejen, že pracující mají většinou volno, ale také je potřeba počítat s regenarací po noci strávené popíjením alkoholických nápojů.
Dále můžete zvolit čas, kdy může plánovaná akce začít - časy lze nastavit hromadně nebo pro jednotlivé dny zvlášť. Tuto volbu můžete využít na základě charakteru vámi organizované akce, posuďte tedy sami, zda termín pevně stanovíte nebo zda jen stačí zapsat do popisu akce.
V dalším kroku máte možnost jednoduše si nastavit, několik dalších možností k hlasování - jak je vidět na obrázku výše. Pokud nechcete nastavovat, stačí jen kliknout na tlačítko "Dokončit".
Pokud jsme se proklikali až sem, na e-mailovou adresu, kterou jste zadali do formuláře přijde potvrzovací e-mail a také jedinečný odkaz - který pak rozešlete všem, které chcete na akci pozvat. Pro šíření jedinečného odkazu můžete použít jakoukoli elektronickou komunikaci např. e-mail, vzkazy na sociálních sítích, chat nebo vlastní webové stránky či blog... Možností je spousta - opět záleží na povaze akce, zda bude veřejná, nebo jestli jde o uzavřenou společnost.
Dále vám budou průběžně chodit e-maily pokud některý z účastníků do tabulky zapíše termíny, kdy se na akci může dostavit.
Výsledek vypadá jako na obrázku níže. Zde je vidět, že pokud chci, abychom se na srazu sešli všichni, jako nejvhodnější připadá konání srazu na 4.Května 2012 od 18:00 hod.
Doufám, že návod byl srozumitelný a že se vám bude tato on-line služba v budoucnu hodit. Pokud budete potřebovat poradit, neváhejte napsat do komentářů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MS MS | 14. dubna 2017 v 21:32 | Reagovat

Dobrý den, po vytvoření formuláře má kdokoliv (i nepřihlášený účastník) možnost smazat nebo upravit kohokoliv, kdo se vepsal do tabulky. Je možné někde nastavit, že každý může editovat pouze svůj vlastní záznam?

2 Conniekalse Conniekalse | E-mail | Web | 16. září 2017 v 13:45 | Reagovat

Hello friends!
I am an official representative of private company which deals with all kinds of written work (essay, coursework, dissertation, presentation, report, etc) in short time.
We are ready to offer a free accomplishment of written work hoping for further cooperation and honest feedback about our service.
Send your work topics to our email: discount@edu-paper.com. This offer has limited quantities!!!
Details on our website:
https://top-essay.biz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama