ZAZ - klon populární hry ZUMA

26. února 2012 v 8:22 | switch |  Hry pro linux
ZAZ je klonem populární hry ZUMA. Příjemný postřehový a zároveň logický rychlík, který zabaví na dlouhou chvíli. Hra spadá do kategorie puzzle. Vaším úkolem je poskládat barevné kameny k sobě a zabránit tak valící se řadě, aby spadla do propasti na konci dráhy.

Základní informace:

Oficiální stránky: ZAZ
Licence: GPL
Platformy: Linux (Vyzkoušeno pod Ubuntu 11.10) / Windows
Verze použitá pro recenzi: zaz 0.2.9+dfsg1-1

Popis hry ZAZ:

Hra ZAZ je velice podobná oblíbené hře ZUMA, přeci jen ale přináší něco nového. Zatímco v klasické Zumě vám kameny náhodně přidělí hra, v ZAZu si kamen dle vlastního rozhodnutí vytáhnete z řady a pak jej můžete kamkoli "vstřelit". To přináší do hry nový prvek a je tak zajímavější, nenechte se ale mýlit - nikterak vám to hru neusnadní. Jinak je herní princip naprosto stejný jako u klasické Zumy - vaším úkolem je poskládat k sobě minimálně 3 kameny stejné barvy. Tyto kameny poté zmizí a had se o tuto délku zkrátí, to vše musíte stihnout, než had dojede na konec své dráhy a spadne do pomyslené propasti.
Menu - na úvod vás přivítá klasické jednoduché menu, kde máte možnost "Jít hrát", nastavit si hru dle svých požadavků, podívat se na údaje o autorech nebo hru "Opustit"
Nastavení - jako u většiny her, i u ZAZu si můžete hru nastavit tak, aby vám co nejlépe vyhovovala.
Výběr kola - na výběr máte mnoho různých prostředí, kola jsou zpočátku uzamčena, ale jakmile level dokončíte, už jej budete moci kdykoli hrát.

Obrázky ze hry:

Na závěr:

Zajímavá a především zábavná hra, jednoduchý herní systém, příjemná grafika i hudba. Nabízí mnoho kol. Hru je možné si zahrát na operačních systémech Windows i Linux - osobně odzkoušeno na Ubuntu 11.10 (Oneiric Ocelot).

Ukázka hry - zdroj Youtube.com:

Instalace:

Nainstalovat můžete pomocí Centrum software (mějte na pamětí, že je potřeba mít nastavené zdroje software) - to učiňte dle Vaší distribuce kterou používáte.

Název balíčku
zaz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Okoun Okoun | Web | 2. února 2013 v 15:07 | Reagovat

Jaký názor máte na http://www.goodgameempire.eu ??

2 Switch Switch | Web | 3. února 2013 v 10:14 | Reagovat

Podle videa a popisu přímo na webu mi to přijde jako zajímavá hra, něco mezi Travian, Age of Empires a Townsmen. Hru jsem nehrál, takže nemohu adekvátně posoudit. On-line hry již delší dobu nehraji, jsou to pro mě příliš velcí "žrouti času", raději se věnuji užitečnějším věcem. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama