A.C.T.A - takové "malé" zlo

1. února 2012 v 21:06 | switch |  Switchův blog
Jistě každý postřehl, že skupina hackerů zvaná Annonymous napadá servery nejrůznějších subjektů - ve zprávách každý den slýcháme o nových útocích a o protestních akcích. Proč to dělají? Je vůbec potřeba tomu věnovat pozornost? Čeká nás omezování svobody na českém internetu?


Omlouvám se za "ironii" v nadpisu článku - myslím, že ACTA je ve skutečnosti obrovské zlo nikoli "malé". Na úvod bych rád řekl, že se máme opravdu čeho bát - nemělo by nám to tedy zůstat lhostejné. Nyní se rozhoduje o budoucnosti internetu jak jej známe a o internetu, kde budeme takříkajíc pod dohledem a kde budou omezována naše práva. Kdo za tím vším stojí? ACTA.

Osobní názor

Upřímně se mi nelíbí co se na uživatele internetu chystá - nejde ani tak o stahování souborů s nelegálním obsahem, ale možnost, že mi celník na hranicích bude prolézat osobní počítač nebo mobil, to se mi rozhodně nelíbí - osobně to považuji za omezování osobní svobody (toto by mi měla garantovat Listina základních práv a svobod ČR neboli Ústava) a bohužel je toho mnohem víc - nebudu zde vše dlouhosáhle vypisovat, protože se o tom mluví všude - pod článkem naleznete odkazy, kde se dočíst vše potřebné. Názor na Anonymous (skupina hackerů), která napadá nejrůznější servery. Myslím, že bojují za každého z nás - neschvaluji sice formu násilí, útoků - ale položím řečnickou otázku - jde to v téhle zemi jinak? Bohužel ne.... Protesty v ulicích, referenda nebo petice v téhle zemi postrádají váznam - vláda si to vždy udělá prostě po svém... (Proto je ale nikdo nevolil - jsou placeni z našich daní a měli by hájit právo občanů).

Nevyzívám nikoho, že musí bojovat - je ale dobré vědět, co se děje a jaké budou případné následky - proto vznikl tento článek a je na každém, kdo si jej přečte, zda se bude o věc dále zajímat či nikoli. Vězte ale, že pokud ACTA projde, zasáhne neblahým zpúsobem do našich životů - pak už možná bude pozdě s tím něco udělat...

Pár informací:

Co je ACTA - zdroj wikipedia.org - čtěte ZDE
Kdo jsou Annymous - zdroj wikipedia.org - čtěte ZDE
Kdo bojuje proti ACTA - za svobodu internetu bojuje Pirátská strana - oficiální stránky politické strany

Kde se dozvědět více? Klikněte na banner níže

jde o rozcestník, kde najdete veškeké informace, brzy zde bude petice - kde budete moci vyjádřit svůj nesouhlas

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama