Naruby - český Kocourkov

6. listopadu 2011 v 20:50 | switch |  Téma týdne na BLOG.cz
Vzpomněl jsem si, jak jsem jako malý četl knihu Kronika města Kocourkova od Ondřeje Sekory a přijde mi, že v naší republice je to něco podobného, takový náš vlastní Kocourkov, kde je všechno obráceně, než by mělo být..prostě NARUBY

Politiku se snažím nebrat si osobně, protože je tam plno přetvářky, lží a vybrat si své zástupce do vlády, kteří nás budou reprezentovat je zhola nemožné... Člověk je tím akorát znechucen - já osobně, když se podívám na zprávy a promluví tam některý s našich politických reprezentantů, tak to musím přepnout nebo rovnou vypnout. Před volbami nám při kampaních naslibují "hory doly" a jakmile jsou u koryta, programové sliby, pro které jsme je volili jako by nikdy neexistovaly...není to také NARUBY?
Další věc je boj s korupcí - "korupční aféry" prostě a jednoduše vyšumí - nic se neděje a vinníci nejsou potrestáni, je to přeci také NARUBY než my jako občané a večejnost očekáváme. Když se podíváme do zahraničí, pokud je nějaký politik nařčen z korupce - okamžitě pokládá funkci, u nás je to NARUBY, tady se ještě vysmějí nám občanům skrze média do obličejů a vesele si vládnou dál.
Takových NARUBY by se našlo až až....
Bohužel můj osobní pocit je, že ten Kocourkov, o kterém pan Sekora tak krásně a barvitě psal se změnil v realitu a já v něm musím žít, bez možnosti knihu zavřít a žít normální život, který není NARUBY.

AKTUÁLNĚ: Jsem zvědav, JAK MOC NARUBY nám poslanci prosadí reformy, které momentálně od rána do rána projednávají ve vládě a jak MOC DOBŘE se potom budeme mít.

Nemáte pocit, stejně jako já, že v tom Kocourkově žijete také? (hlasuj v anketě)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama