Audex - převod hudebních formátů

8. listopadu 2011 v 14:42 | switch |  Programy pro linux
Audex patří mezi programy, pomocí nichž převedete klasické CD na jiný formát, např. oblíbené mp3 nebo wav. Zálohujte si svá CD pomocí Audexu, je to opravdu jednoduché.


Základní informace:

Oficiální stránky: Audex (nenalezeno)
Grafické prostředí: KDE
Licence: GPL
Verze použitá pro recenzi: Audex 0.71 beta 5

O programu Audex:

Program Audex slouží k převodu hudebních CD do MP3 nebo wav. Výhodou Audexu je, že podporuje stahování informací z databáze CDDB, nebudete tak muset názvy písniček vypisovat ručně. Další nespornou výhodou je, že není třeba nic složitě nastavovat, program to jednoduše udělá za vás.


Ačkoli Audex nenabízí široké možnosti nastavení ani množství formátů jako například Grip, o kterém jsem již psal samostatný článek, je oproti Gripu plně lokalizován do češtiny a jeho používání je snažší, bude tedy zajisté vyhovovat méně náročným uživatelům.


Stačí vložit CD do mechaniky, načíst informace o CD z databáze CDDB, vybrat výslednou kvalitu a poté již kliknete na tlačítko Získat skladby a počkáte, až se hudba extrahuje.


Hledáte-li jednoduchý a přitom efektivní nástroj pro zálohování vašich hudebních CD, nechcete nic složitě nastavovat - je Audex jeden z nástrojů, který vám v této práci může pomoci.

Instalace:

Nainstalovat můžete pomocí Správce software (mějte na pamětí, že je potřeba mít nastavené zdroje software) - to učiňte dle Vaší distribuce kterou používáte.

Název balíčku
audex

Instalace pomocí konzole (terminálu):

Distribuce
Příkaz
urpmi audex
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama