OpenAlchemist - tak trochu jiný tetris

15. října 2011 v 11:18 | switch |  Hry pro linux
Dnes si představíme hru OpenAlchemist, která je velice podobná klasickému tetrisu, ale přináší mnohá zpestření, která hru udělají zajímavější a zábavnější a trochu obtížnější. Hra patří mezi logické rychlíky, proto si jistě najde své přívržence napříč generacemi.

Základní informace:

Oficiální stránky: OpenAlchemist
Licence: GPL
Verze použitá pro recenzi: Verze 0.3

Popis hry OpenAlchemist:

OpenAlchemist je hra podobná tetrisu, v tomto případě se jedná o svobodný klon hry NaturalChimie. Vaším úkolem je poskládat stejné symboly k sobě tak, aby se nejméně 3 stejné dotýkaly - tyto pak zmizí, celé herní pole se posune dolů a za odstraněné předměty se vám připíší patřičné body (seznam symbolů a bodové ohodnocení vidíte na obrázku níže v levém panelu).

Aby hra nebyla tak jednoduchá, vždy když k sobě dostanete 3 stejné symboly, které vzápětí zmizí, jeden symbol se do oblasti, kterou jste právě vyčistili přidá. Příklad: podaří se vám k sobě dostat 3 červené kuličky, na místě kde 3 kuličky zmizely se objeví jeden symbol vyšší hodnoty (v tomto případě se objeví kulička "fialová", která je ve stupnici v levém panelu o jednu vyšší než kuličky, které zmizely). To hru dělá zajímavější a obtížnější.


Hra nabízí celkem 3 vzhledy, které si můžete v menu změnit. Do menu se dostanete pomocí klávesy ESC pak se pohybujete klávesami se šipkami, potvrzení provedete klávesou ENTER. V menu lze také nastavit hlasitost, či zobrazení hry v celoobrazovkovém režimu.

Ukázka hry OpenAlchemist (zdroj Youtube.com):

Instalace:

Nainstalovat můžete pomocí Správce software (mějte na pamětí, že je potřeba mít nastavené zdroje software) - to učiňte dle Vaší distribuce kterou používáte.

Instalace pomocí konzole (terminálu):

Distribuce
Příkaz
urpmi openalchemist
sudo apt-get install openalchemist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama