KTouch - výuka psaní všemi deseti

16. října 2011 v 8:44 | switch |  Programy pro linux
KTouch je program pro výuku psaní všemi deseti. Potřebujete-li si tuto dovednost osvojit a naučit se jí, je tento program určený právě pro vás. Pojďme se podívat jaké možnosti Vám tento program může nabídnout.

Základní informace:

Oficiální stránky: KTouch
Grafické prostředí: KDE
Licence: GPL
Verze použitá pro recenzi: KTouch 1.7.1

O aplikaci KTouch

KTouch je program pro výuku psaní na klávesnici, pomocí něho si v několika lekcích osvojíte dovednost psát na klávesnici za pomoci všech deseti prstů. Naučíte se dokonale používat prstoklad (správné rozložení prstů na klávesnici). Poté zdokonalujete rychlost a chybovost psaní.
KTouch vytváří statistiky, můžete si tedy zobrazit přehledně průběh vašeho snažení - zobrazit si můžete jak numerické statistiky, tak statistiky zobrazené jako graf. Použít můžete mnoho přednastavených lekcí nebo si vytvořit lekce vlastní. KTouch podporuje mnoho jazyků včetně češtiny.

Program si můžete přizpůsobit přesně svým potřebám, protože obsahuje obrovské možnosti nastavení. Nastavit si můžete několik vzhledů klávesnice, přizpůsobit si můžete náročnost zkoušení jednotlivých lekcí a mnoho dalšího.

Na závěr:

KTouch je vynikající program pro výuku správného psaní na počítači - nabízí spoustu možností a lze snadno přizpůsobit vašim potřebám. Pokud by vám KTouch z nějakého důvodu nevyhovoval, můžete si přečíst recenzi na program Klavaro - který je též určen pro výuku psaní na počítači.

Instalace:

Nainstalovat můžete pomocí Správce software (mějte na pamětí, že je potřeba mít nastavené zdroje software) - to učiňte dle Vaší distribuce kterou používáte.

Instalace pomocí konzole (terminálu):

Distribuce
Příkaz
urpmi ktouch
sudo apt-get install ktouch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Solomon Solomon | 19. října 2011 v 23:18 | Reagovat

A kolik máš už ty rychlost psaní ? :)

2 Switch Switch | Web | 20. října 2011 v 6:31 | Reagovat

[1]: Ještě nemám projetou celou klávesnici (všechny znaky), takže rychlost zatím neřeším.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama