KNetWalk - logický, postřehový rychlík

6. října 2011 v 19:10 | switch |  Hry pro linux
KNetWalk je logická hra, která bystří postřeh a logické uvažování. Vaším úkolem je propojit pomocí kabelů všechny počítače se sítí. Hra nepřináší nic převratného, herní princip je podobný hře s "potrubím", která vyšla v několika verzích. Nepřekvapí, ale též neurazí a na chvilku jistě zabaví.


Základní informace:

Oficiální stránky: KNetWalk
Grafické prostředí: KDE
Licence: GPL
Verze použitá pro recenzi: Verze 3.0.0

Popis hry KNetWalk:

Ve hře KNetWalk je vaším úkolem propojit síť se všemi počítači pomocí kabelů - hra je takové malé pexeso, či puzzle. Herní plán je rozdělen do čtvercových polí. V každém čtverci je část skládačky, kterou můžete kliknutím myši libovolně otočit. Vaším úkolem je otočit potřebné částy tak, abyste propojili celou síť.
Pro zpestření si můžete změnit obtížnost hry - na výběr existují hned 4 obtížnosti od "Jednoduché" až po "Velmi těžkou". Nechybí ani možnost změnit vzhled prostření - ve hře jsou na výběr momentálně dva vzhledy.
Hra zaznamenává nejlepší výsledky do tabulky dle zvolené obtížnosti, pokud tedy rádi soupeříte se členy domácnosti nebo s přáteli, můžete překonávat soupeřovo skóre.
Myslím, že KNetWalk není hrou na dlouhé zimní večery, ale pokud chcete vyplnit několik minut při čekání, jistě si ji oblíbíte. Logické "rychlíky" jsou mezi uživateli PC vždy oblíbené pro svou krátkou časovou náročnost.

Instalace:

Nainstalovat můžete pomocí Správce software (mějte na pamětí, že je potřeba mít nastavené zdroje software) - to učiňte dle Vaší distribuce kterou používáte.

Instalace pomocí konzole (terminálu):

Distribuce
Příkaz
urpmi knetwalk
sudo apt-get install knetwalk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Edita Edita | Web | 28. července 2012 v 13:20 | Reagovat

Hezký blok, zas někdy kouknu.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama