KHangMan - pomocník při výuce jazyků

5. října 2011 v 18:32 | switch |  Programy pro linux
KHangman je hra "šibenice", úmysleně jsem tuto hru zařadil do kategorie Programy, protože ačkoli si v KHangManu hrajete, také se zároveň učíte. Na ukrácení dlouhé chvíle a procvičování slovíček je tako hra/program ideální.

Základní informace:

Oficiální stránky: KHangMan
Grafické prostředí: KDE
Licence: GPL
Verze použitá pro recenzi: KHangMan 2.4

O aplikaci KHangMan:

Jak jsem napsal v úvodu, než o klasický program se jedná spíše o hru - KHangMan je alternativou známé hry "šibenice". Úmyslně jsem jej ale zařadil mezi programy, protože i když se jedná o hru, můžete jej velice snadno používat k výuce cizích jazyků.
Ve hře jde o hledání výrazu (slova), při výuce se mi osvědčilo mít zobrazenou nápovědu - stačí kliknout na tlačítko "Zobrazit radu" - jak vidíte na obrázku výše - moje nápověda byla "a young bird, especially of the domestic flowl" - hledaný výraz má být slovo dlouhé 7 znaků (vidíte prázné pomlčky pod nápovědou). Nyní jen stačí doplňovat písmenka - správná se zapíší místo pomlček, za špatné se staví tzv. "šibenice" - oproti tužce a papíru máte výhodu, že můžete tuto hru hrát sami na svém PC kdykoli máte chuť.
Jak vidíte na obrázku výše, hledaný výraz byl slovo "chicken" . Správná písmena se zapsala na místo, kde bývaly pomlčky, špatná písmena se zapsala vedle položky "Chyby" a zároveň se postavila část "šibenice" (znázorněno nad "nápovědou".

Pro zpestření si můžete vybrat mezi dvěma tématy (vzhledy) a samozřejmě nechybí ani možnost si stáhnout slovní zasoby pro různé jazyky přímo z internetu. Bohužel program KHangMan neobsahuje integrovaný editor a nelze si v něm samostatně vytvořit vlastní slovní zásobu, ale pokud používáte program Parley nebo KWordQuiz - můžete použít slovníky vytvořené v těchto programech a použít je v KHangManu.

Na závěr:

KHangMan je pomůckou pro zpestření výuky cizích jazyků, máte-li rádi změnu a rádi si také při učení hrajete, jistě si ve vašem PC najde tento malý prográmek své místo a využití.

Instalace:

Nainstalovat můžete pomocí Správce software (mějte na pamětí, že je potřeba mít nastavené zdroje software) - to učiňte dle Vaší distribuce kterou používáte.

Instalace pomocí konzole (terminálu):

Distribuce
Příkaz
urpmi khangman
sudo apt-get install khangman
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tereza Tereza | Web | 27. července 2012 v 19:48 | Reagovat

Pěknej blog, zase někdy kouknu.

2 Switch Switch | Web | 28. července 2012 v 9:01 | Reagovat

[1]: Díky za pochvalu, určitě se stav - tady je 24 NON-STOP otevřeno :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama