Publikuji na webu MandrivaLinux.cz

5. září 2011 v 21:05 | switch |  Novinky a oznámení
Jako každý autor, rád bych se pochlubil úspěchem, kterého jsem dosáhl. Jsem uživatelem Linuxu, konkrétně operačního systému Mandriva a na českém portálu věnovaném tomuto OS jsem se dočetl, že každý se může zapojit. Poslal jsem tedy do redakce e-mail, a nabídl, že pro ně budu psát. Jak to dopadlo se dočtete dále.


Jak jsem uvedl v úvodu, oslovil jsem redakci internetového portálu, kterým není nikdo jiný, než http://www.mandrivalinux.cz/ a nabídl jim, že pro ně mohu psát články, pokud budou mít zájem. Jako vzor jsem jim poslal odkaz na svůj blog, aby si udělali představu, na jaké úrovni píši. Články na blogu mám poměrně stručné, což je problém - pokud chcete psát pro velký portál, očekává se od vás trochu více, respektive i trochu něco jiného. Dostal jsem tedy za úkol přepracovat článek o programu GCStar a také několik rad, jak psát.
S odhodláním jsem se do toh pustil, a článek přepracoval dle pravidel a zásad, kterým se na tomto portálu řídí (a mohu říct, je jich není málo, což je ale dobře - portál navštěvuje moho lidí a články musí mít nějakou formu/standart). Po několika úpravách a korektuře mi byl poslán článek zpět ke schválení. Poté co jsem potvrdil korektury mi bylo oznámeno, že článek bude vydán 5.9.2011 - což se také skutečně stalo dnešním dnem. Výsledkem je můj první článek pro portál MandrivaLinuxu.cz.

Přečíst si ho můžete ZDE

Z toho také plyne ponaučení, že i jako malý bloger, můžete dosáhnout o stupínek výš, a může se z vás stát autor většího webu, chce to jen se nebát, odhodlání, zapálení. Za zkoušku prostě nic nedáte... Předem jsem počítal s neúspěchem abych předešel zklamání ale o to víc jsem teď nadšen.
Přesto nechci dávat "nosánek" nahoru a na někoho se povyšovat, a v psaní blogu budu samozřejmě pokračovat, ale přijde mi fajn, že práci, kterou odvádím jako autor "osobního" blogu ocení i velké portály. Na portálu BLOG.cz je spousta kvalitních autorů, kteří by si zasloužili více publicity. U mě je můj osobní dobrý pocit umocněn srdeční záležitostí a tou je OS Mandriva - jsem tedy o to víc rád, že mi bylo umožněno publikovat přímo na webu české podpory OS Mandriva Linuxu, jakožto uživateli a nadšenci se mi splnil jeden z mých snů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 5. září 2011 v 22:41 | Reagovat

Gratuluji k úspěchu. Mandriva je skvělý OS. Nedávno jsem se k ní také dostal, líbí se mi víc, než Ubuntu, které jsem krátkodobě používal.

2 Switch Switch | 6. září 2011 v 5:55 | Reagovat

[1]: Také se mi líbí více Mandriva, Ale zkoušel jsem poslední verzi Ubuntu a musím říct, že má také hodně do sebe, hlavně správce software. Mě osobně více vyhovuje prostředí KDE a jak jsem napsal ve svém článku který je v kategorii "O Linuxu" - zkoušel jsem více distribucí, ale vždy jsem se k Mandrivě vrátil. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama