Krusader - dvoupanelový manažer souborů

13. července 2011 v 18:39 | switch |  Programy pro linux
Krusader je dvou-panelový manažer souborů ve stylu Total Commander. Slouží k pokročilé správě souborů v PC nebo na FTP a je nabitý dalšími užitečnými funkcemi.

Základní informace:

Oficiální stránky: Krusader
Grafické prostředí: KDE
Licence: GPL
Verze použitá pro recenzi: Verze 2.0.0 "Mars Pathfinder"

O Krusaderu:

Program Krusader je dvoupanelový manažer souborů, který toho hodně umí - nejen že pomocí něho můžete organizovat (přesunovat, kopírovat, mazat, přejmenovávat at.) soubory v PC, ale můžete pomocí něho vytvořit přístup na FTP (což se může hodit například při tvorbě webových stránek nebo správě souborů na vzdáleném serveru).
Krusader má spousty možností nastavení funkcí i vzhledu a tím se z něj stává velice mocný pomocník, který by na žádném linuxovém počítači neměl chybět. Primárně je program určen pro prostředí KDE, ale lze jej používat pod všemi typy linuxových prostředí. Krusader je plně lokalizován do češtiny. Obsahuje správce připojitelných médií - můžete tedy pomocí něho pravovat i své USB klíčenky, přenosná HDD a zařízení podobného typu.
Pracovat v Krusaderu je možné se všemi složkami, soubory i archivy - můžete například: měnit přístupová práva, mazat, kopírovat, synchronizovat, dávkově i jednotlivě přejmenovávat, porovnávat nebo prohledávat. V panelu je možné zobrazit si mnoho informací a měnit způsob řazení. Na oficiálních stránkách (anglicky) jsem se dočetl, že Krusader je možné používat i pod OS Windows - takže pro ty zvídavější je možnost používat tento program i pod ne-linuxovým operačním systémem.

Na závěr:

Krusader je pokročilý správce souborů, bude tedy vyhovovat i náročnějším uřivatelům. Nabízí spousty možností práce se složkami, soubory i archivy. Je kompletně přeložen do češtiny. Široké možnosti nastavení vzledu i jednotlivých funkcí a akcí, které program umí vykonávat. Podporuje přenos a správu FTP. Lze využít na linuxových systémech i OS Windows (neověřeno, ale na oficiálních stránkách je návod, jak zprovoznit - nepoužívám WIN, proto ani možnost vyzkoušet...).

Instalace:

Nainstalovat můžete pomocí Správce software (mějte na pamětí, že je potřeba mít nastavené zdroje software) - to učiňte dle Vaší distribuce kterou používáte.

Instalace pomocí konzole (terminálu):

Distribuce
Příkaz


urpmi krusader


sudo apt-get install krusader
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama