KMines - Hledání min v Linuxu

8. července 2011 v 18:56 | switch |  Hry pro linux
KMines - logická hra "hledání min" tak, jak ji znáte kupříkladu z Windows. Hra, která pobaví a potrápí Váš mozek na dlouhou dobu.

Info o hře:

Oficiální stránka: KMines
Prostředí: KDE
Verze použitá k recenzi: KMines - p, li { white-space: pre-wrap; }Verze 3.0

Popis hry KMines:

Hledání min zná snad naprosto každý, proto není potřeba princip hry příliš vysvětlovat. KMines je klonem "hledání min" z OS Windows, tuto hru si jistě rádi zahrají všichni, kteří mají rádi logické hříčky. Ovládání je jednoduché (klikání myší) - levým tlačítkem kliknete pro okrytí dlaždice, pravým tlačítkem označíte "vlaječkou" místo, kde se nachází bomba. Čísla znázorňují počet bomb, se kterými pole s číslicí sousedí - je proto potřeba pečlivě počítat a přemýšlet na které pole kliknete kterým tlačítkem.

Hra KMines je přeložena do českého jazyka, nabízí několik druhů obtížností s možností vytvořit si vlastní. Ovládání je pohodlné a oproti Windows nabízí několik druhů vzhledu herního pole, což hru může příjemně zpestřit.
Hra je vydána pod licencí GNU General Public License (GPL), Version 2. a je tudíž zdarma. U KMines si užijete spoustu zábavy a přitom potrápíte své mozkové závity. Přeji příjemnou zábavu.

Instalace:

Nainstalovat můžete pomocí Správce software (mějte na pamětí, že je potřeba mít nastavené zdroje software) - to učiňte dle Vaší distribuce kterou používáte.

Instalace pro Mandriva Linux:

  • nastavte zdroje např. z http://easyurpmi.zarb.org/
  • poté nainstalujte přes Správce software nebo příkazem v konzoli urpmi kmines
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama