KBreakout - hra podobná Arkanoidu

18. července 2011 v 11:34 | switch |  Hry pro linux
KBreakout je linuxovou alternativou známé hry Arkanoid. Vaším úkolem je pomocí míčku a "odrážeče" rozbít všechny kameny a nasbírat co nejvíce bodů. Během hry sbíráte bonusové body a různá vylepšení.

Základní informace:

Oficiální stránky: KBreakout
Grafické prostředí: KDE
Licence: GPL
Verze použitá pro recenzi: Verze 1.0.0

Popis hry KBreakout:

KBreakout není nutné příliš představovat, jak jsem již napsal v úvodu - jde o klon hry Arkanoid. Herní systém spočívá v odrážením míčku pomocí "odrážeče" tak, abyste rozbili všechny cihly na hrací ploše. Míček se odráží od stěn a od stropu, na spodní staně pouze pomocí odrážeče (míček Vám tedy nesmí na spodní staně spadnout mimo odrážeč). K ovládání se používá pouze myš, bude tedy záležet na hbitosti Vašich rukou.
Aby hra byla pestřejší - sbíráte během ní speciální body navíc a také různá vylepšení. Mezi vylepšení patří např.: větší odrážeč, lepící odrážeč nebo výbušný míček a další (je jich opravdu spousta). O tyto vylepšení ale můžete přijít, pokud seberete špatnou bonusovou kostičku, která z cihliček vypadne. Ze zásady zelený bonus je dobrý a červený bonus Vám nějakou vylepšenou vlastnost sebere.
Vaše skóre se zapisuje do tabulky a Vy tak můžete své skóre neustále vylepšovat a překonávat. KBreakout je kompletně přeložen do češtiny a má opravdu pěkný vzhled. V nastavení hry máte vzledů několik, můžete si tedy vybrat, který se Vám líbí. Poněkud smutný je fakt, že hra nemá zvukové efekty ani hudbu na pozadí, doufám, že do budoucna autoři hru vylepší a tuto možnost tam přidají.

Na závěr

KBreakout sice neoslní (nepřináší nic nového), ale na ukrácení dlouhé chvíle poslouží dobře. Mezi hlavní klady patří kompletní lokalizace do češtiny, spousta bonusů během hry, které hru zpestří a také možnost nastavit si vzhled. Ovládání pomocí myši je jednoduché a na nějakou dobu Vás hra zabaví, hlavně pokud budete soutěžit s někým dalším o nejlepší skóre. Mezi zápory bych uvedl především absenci zvukových efektů a hudby na pozadí.

Instalace:

Nainstalovat můžete pomocí Správce software (mějte na pamětí, že je potřeba mít nastavené zdroje software) - to učiňte dle Vaší distribuce kterou používáte.

Instalace pomocí konzole (terminálu):

Distribuce
Příkaz
urpmi kbreakout
sudo apt-get install kbreakout
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama