KBattleship - lodní bitva

11. července 2011 v 18:14 | switch |  Hry pro linux
Linuxová hra KBattleship je klasickou logickou a zároveň postřehovou hrou, kde musíte pomocí nástřelů do protivníkova pole potopit jeho flotilu dříve, než on zničí tu Vaši.

Oficiální stránka: KBattleship
Prostředí: KDE
Verze použitá k recenzi: KBattleship - Verze 2.0

Popis hry KBattleship:

KBattleship jsou klasické "Lodě", které je možné hrát i pomocí tužky a čtverečkovaného papíru. Představím Vám verzi pro PC. Vaším úkolem tedy je postavit svou flotilu na hrací pole a poté odstřelovat flotilu soupeře. K dispozici máte 4 plavidla, každé jiné velikosti - tyto plavidla umístíte kliknutím levého tlačítka myši na hrací plochu (otočit loď můžete kliknutím pravého tlačítka myši). Ovládání hry je velice jednoduché - hra je kompletně přeložena do češtiny.
Oproti hraní na papíře je výhodou hraní na PC fakt, že pokud nemáte protivníka, můžete soupeřit s umělou inteligencí, nebo můžete vytvořit hru po síti a hrát on-line s přáteli, kteří jsou kdekoli na světě pomocí internetu. Pokud hrajete proti počítači, skóre se zapisuje do tabulky a vy tak můžete sledovat své výsledky. Máte možnost si nastavit obtížnost hry, která bude odpovídat Vaší úrovni a dovednostem.
Hra je velice jednoduchá a pro ukrácení dlouhé chvíle jistě poslouží dobře. Přeji příjemnou zábavu s KBattleship a dobrý odhad při odstřelování. Tak do toho Admirále :-)

Instalace:

Nainstalovat můžete pomocí Správce software (mějte na pamětí, že je potřeba mít nastavené zdroje software) - to učiňte dle Vaší distribuce kterou používáte.

Instalace pomocí konzole (terminálu):

Distribuce
Příkaz


urpmi kbattleship


sudo apt-get install kbattleship
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama