Kapman - klon Pac-Mana

9. července 2011 v 11:11 | switch |  Hry pro linux
Kapman je klon legendární hry Pac-Man ve které jste "požíračem" kuliček, který bloudí v labyrintu a neustále je pronásledován zlými příšerami. Postřehová hra ve které se vyplatí mít hbité prsty.

Oficiální stránka: Kapman
Prostředí: KDE
Verze použitá k recenzi: Kapman - Verze 1.0.0

Popis hry Kapman:

Hra Kapman opět nepřináší nic nového, jde o klon legendární hry Pac-Man, kde máte za úkol ve spletitém labyrintu vysbírat všechny kuličky a přitom se nenechat sežrat od všudypřítomných příšerek.
K ovládání slouží šipky, pomocí nichž se v bludišti pohybujete. Nastavit si můžete několik druhů obtížnosti a také několik motivů vzhledu od klasického "retro stylu", tak jak znáte klasického Pac-Mana po naprosto nové vzhledy (jeden z nich je znázorněn na obrázku (výše).
Vaše dosažené skóre se zapisuje do tabulky, můžete tedy sledovat své úspěchy a nebo například soutěžit s ostatními členy domácnosti či přáteli, kdo bude na špičce žebříčku. Kapman je kompletně přeložen do českého jazyka. Hra je vydána pod licencí GNU General Public License (GPL), Version 2. a je tudíž zdarma. U hry si užijete spoustu zábavy a přitom zjistíte, jak moc máte hbité prsty a jaký máte postřeh. Přeji příjemnou zábavu.

Instalace:

Nainstalovat můžete pomocí Správce software (mějte na pamětí, že je potřeba mít nastavené zdroje software) - to učiňte dle Vaší distribuce kterou používáte.

Instalace pro Mandriva Linux:

  • nastavte zdroje např. z http://easyurpmi.zarb.org/
  • poté nainstalujte přes Správce software nebo příkazem v konzoli urpmi kapman
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama