Transmission - jak stahovat přes torrenty

9. června 2011 v 21:45 | switch |  Programy pro linux
Transmission je jednoduchý linuxový klient pro stahování souborů pomocí tzv. torrentů. Pojďte se seznámit s tímto programem, který je velice užitečným pomocníkem při stahování velkých souborů.

Základní informace:

Oficiální stránky: Transmission
Licence: GPL
Verze použitá pro recenzi: Transmission 1.77

O programu Transmission:

Transmission patří do skupiny programů, pomocí kterých můžeme stahovat a sdílet soubory pomocí torrentů. Tento program nenabízí závratné funkce, ale přesto patří v linuxu, dle mého názoru, mezi ty nejlepší. Ovládání je velice intuitivní, aplikace je částečně lokalizována do čestiny, takže ani začátečník nebude mít s ovládáním obtíže.
Transmission nenabízí obrovské možnosti nastavení, a to z něj dělá užitečného pomocníka, kterého nemusíte všelijak nastavovat, aby fungoval. Jak já říkám "méně je někdy více". Stačí defakto nainstalovat, spustit a používat.
Program nabízí samozřejmě možnost stahovat a sdílet již stažené soubory, ale taktéž vytvoření torrentu a tím i sdílení sdílení vlastních souborů. Více o sítích P2P a BitTorenru si můžete přečíst na wikipedii. Pamatujte, že sdílením můžete porušovat autorská práva a dostáváte se tak do konfliktu se zákonem - proto važte, jaké může mít Vaše jednání důsledky.

Na závěr:

Transmission je rychlý, jednoduše ovladatelný a přitom spolehlivý klient pro stahování souborů z internetu pomocí tzv. torrentů. Nemusíte nic složitě nastavovat a přitom máte spolehlivý program plně k dispozici.

Instalace:

Nainstalovat můžete pomocí Správce software (mějte na pamětí, že je potřeba mít nastavené zdroje software) - to učiňte dle Vaší distribuce kterou používáte.

Instalace pro Mandriva Linux:

  • nastavte zdroje např. z http://easyurpmi.zarb.org/
  • poté nainstalujte přes Správce software nebo příkazem v konzoli urpmi transmission
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama