TeamViewer - vzdálený přístup přes internet

15. června 2011 v 19:48 | switch |  Programy pro linux
Program, pomocí něhož můžete ovládat jiný PC. Stalo se Vám někdy, že jste si nevěděli rady s nějakým problémem, nebo naopak chtěli jste někomu poradit ale i vysvětlování po skype se minulo účinkem? Zde je jednoduché řešení.

Základní informace:

Oficiální stránky: TeamViewer
Grafické prostředí: KDE / Gnome / Windows / MacOS
Licence: Zdarma (pro nekomerční použití)
Verze použitá pro recenzi: TeamViewer 6.0.9224

O TeamVieweru:

Program TeamViewer je pomocník pro vzdálené připojení mezi počítači. Chcete-li se připojit například na PC svého kamaráda/ky - oba si nainstalujte tento program na svůj PC a pak vytvoříte připojení. Jeden z Vás bude moci pracovat na počítači toho druhého jako by u něj seděl. TeamViewer se hodí například, pokud chcete vyřešit nějaký problém a psaní po chatu, IRC, e-mailem nebo povídání po Skype je natolik komplikované (nebo dotyčná nechápe), a vy byste to nejradši za kamaráda/ku udělali sami. Jelikož ale sedíte jinde, ať už ve vedlejším domě nebo desítky či stovky kilometrů daleko, vytvoříte si pomocí tohoto programu spojení a z dálky nastavíte, ukážete nebo rovnou vyřešíte daný problém.
Neříkám, že se tento program bude hodit každému, ale přesto jsem se rozhodl o něm napsat malou recenzi - jelikož je to svého druhu unikátní a snadno ovladatelná utilita. Ovládání je jednoduché, vzhled odpovídá účelu pro který je program určen a má spoustu doplňků, díky nimž můžete s daným člověkem komunikovat (chat, on-line přenos obrazu a zvuku atd.)
Dalším pozitivem je, že je podporován nejen na Linuxu, ale mohou ho použít i uživatelé Windows či MAC. V neposlední řadě bude uživateli příjemný fakt, že program je kompletně v češtině.

Na závěr:

Program je plně lokalizován do češtiny, práce s ním je intuitivní a jednoduchá, nabízen je Zdarma (pro nekomerční použití) , obsahuje spousty doplňků pro on-line komunikaci. Podporován na Linuxu, Windows i Mac OS.

Instalace:

Stáhněte si balíček dle druhu OS, který používáte na stránkách programu (http://www.teamviewer.com/) v sekci Soubory ke stažení.

Instalace pro Mandriva Linux:

  • na stažený balíček (viz výše) klikněte jako byste ho chtěli otevřít a po vyžádání hesla ROOT a jeho zadání se program sám nainstaluje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama