On-line kancelář od Google

11. dubna 2011 v 22:10 | switch |  On-line aplikace
Potřebovali jste někdy pracovat s dokumenty a na dohled žádný program, který by je otevřel? Nyní máte možnost používat on-line službu od Google nazvanou Google Docs. Tato služba obsahuje celou kancelář a dokáže z velké části nahradit kancelářský balík ve Vašem PC.O Google Docs:

Služba Google Docs je podmíněna účtem od Google, stačí tedy, když si u Googlu založíte e-mail (ZDARMA) a získáte několik služeb navíc. Jedním z těchto "bonusů", který si dnes představíme jsou Dokumenty, další jistě představím v jiném článku.
Jak už jsem řekl, službu Google Dokumenty můžete používat pouze, pokud máte účet (registraci) na Google - pokud ho nemáte, můžete si účet vytvořit ZDE. Pokud jej máte, přihlaste se - službu Dokumenty naleznete v záložce viz obrázek.
Služba Google Dokumenty dokáže nahradit kancelářský balík, který byste jinak museli mít na svém PC nainstalovaný. Výhodou této služby je, že nahradí například MS Office, za který byste jinak museli platit. Pokud Vám nevyhovuje kancelářský balík od Google, můžete vyzkoušet například OpenOffice.org (Linux i Windows), KOffice nebo třeba LibreOffice - kancelářských programů Linux nabízí ke stažení zdarma opravdu spoustu a také o nich budu psát samostatné články.
Nyní ale zpět ke službě Google Dokumenty. Tato služba vyžaduje pouze připojení k internetu a účet u Google - můžete s ní vytvářet textové dokumenty, tabulky, formuláře, prezentace nebo kresby a vše můžete zároveň uspořádávat do Sbírek. Jak vidíte na obrázku dole, z nabídky si vyberete jaký dokument chcete vytvořit, nebo můžete použít a nahrát dokument, který máte uložený na pevném disku vašeho počítače.
Vytvořil jsem v aplikaci "ilustrační tabulku", abyste měli představu, jak to vypadá (viz následující obrázek). Možnosti formátování jsou poněkud omezené oproti kancelářským programům, ale kde nejde jiný kancelářský software použít, lze použít Google Dokumenty - poslouží minimálně jako dobrá alternativa. Další výhodou je, že můžete využít spousty šablon, které sdílejí uživatelé a ušetříte si tak spousty práce s tvorbou vlastního dokumentu. Další podstatnou výhodou je, že své dokumenty můžete sdílet s ostatními uživateli, či je mít pouze uložené ve své schránce a odkudkoli, kde budete mít přístup na k internetu se můžete připojit, prohlížet své dokumenty a dále je upravovat.

Na závěr:

Google Docs je jistě zajímavý projekt a i když nenabízí takový komfort a možnosti jako plnohodnotný kancelářský balík (ať již placený nebo zdarma), jistě bude dobrým pomocníkem, pokud budete potřebovat něco vyřídit na cestách z mobilu či z domova, kde software pro kancelář nemáte nainstalovaný. Pevně věřím, že tato služba, kterou Google poskytuje se bude postupně vyvýjet a jednou kancelářským programům bude konkurovat svou kvalitou. Doufám, že se Vám tato on-line aplikace bude do budoucna hodit a že Vám Google dokumenty usnadní práci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jiří Alberovský Jiří Alberovský | 18. dubna 2011 v 14:49 | Reagovat

Podobná vychytávka je taky na pixlr.com - Jedná se o freewarový on-line editor obrázků!

2 Switch Switch | Web | 18. dubna 2011 v 22:27 | Reagovat

Díky za typ, připravím samostatný článek.

3 Switch Switch | Web | 12. října 2011 v 20:20 | Reagovat

[2]: Samostatný článek o PIXLR.com naleznete na adrese: http://switch2world.blog.cz/1110/pixlr-com-online-editor-obrazku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama