k9copy - zálohujeme DVD

1. dubna 2011 v 17:41 | switch |  Programy pro linux
Program k9copy je linuxovou alternativou programu DVDShrink a slouží k záloze Vašich DVD nosičů. Udělejte si snadno a jednoduše záložní kopii svého oblíbeného filmu.Základní informace:

Oficiální stránky: k9copy
Grafické prostředí: KDE (můžete používat i v Gnome)
Licence: GPL
Verze použitá pro recenzi: k9copy 2.3.5

O programu k9copy:

k9copy je plnohodnotnou alternativou programu DVDShrink, který často používají lidé s OS Windows. Tento program slouží k záloze DVD. Umí převod mezi DVD-9 a DVD-5 nebo uložení obsahu DVD jako ISO soubor. V programu si můžete zvolit, zvukové stopy, stopy titulků nebo jednotlivé kapitoly, které chcete zálohovat na médium nebo do PC, k tomu slouží část zvaná DVD Author.
Zvolené součásti pak grabujete (enkódujete), tím se vytvoří záloha do vašeho PC a je možné ji hned vypálit - tento proces chvilku trvá, ale to k zálohování prostě patří.
k9copy obsahuje velké množství nastavení, přes cesty kam ukládat data až po nastavení použitých kodeků. Ihned po nainstalování je možné jej plnohodnotně používat.

Na závěr:

Program je kompletně v češtině, ovládání je velice jednoduché, nabízí množství možností a nastavení což z něj dělá skutečně perfektní nástroj pro zálohu DVD médií. Vydáván je pod licencí GPL a je možné jej používat zdarma. Potřebujete-li kvalitního pomocníka na zálohování DVDček, rozhodně použijte tento software. Oproti DVD Shrinku nepotřebujete samostatný vypalovací program.

Instalace:

Nainstalovat můžete pomocí Správce software (mějte na pamětí, že je potřeba mít nastavené zdroje software) - to učiňte dle Vaší distribuce kterou používáte.

Instalace pro Mandriva Linux:

  • nastavte zdroje např. z http://easyurpmi.zarb.org/ (tento balík se nachází v PLF repozitářích, nezapomeňte si je tedy přidat)
  • poté nainstalujte přes Správce software nebo příkazem v konzoli urpmi k9copy
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama