SuperTux - klon legendární hry Mario

19. března 2011 v 10:56 | switch |  Hry pro linux
Jistě každý si pamatuje na hru Mario, pro OS Linux zde máme klon této legendární hry jménem SuperTux. Tato "skákačka" spadá mezi arkády Místo chlapíka jménem Mario, je hlavním hrdinou tučňák Tux. Pomozte zachránit Tuxovi jeho milovanou přítelkyni Penny.

Popis hry Supertux:

Jak už jsem uvedl v úvodu SuperTux je klonem hry Mario, která si získala srdce milionů hráčů po celém světě. Hlavním cílem hry je zachránit Penny, to je Tuxova přítelkyně. Na cestě Vás bude ohrožovat spousta nepřátel, kteří mají různé vlastnosti, které se Vám budou snažit zkomlikovat cestu. Nejste ale bezbranní, na své cestě sbíráte mince, za které dostanete život navíc a speciální předměty, které Vás udělají větším, dají vašemu tučňákovi schopnost střelby nebo ho na určitý čas učiní odolným vůči nepříteli. Dejte si ale pozor, na propasti, před těmi Vás zachrání jen dobré načasování a hbité prsty položené na klávesnici.


Hra obsahuje množstvím levelů, proto budete mít o zábavu postaráno na náležitě dlouhý čas, příjemným zpestřením je, že spousta levelů přibývá díky komunitě a jistě se můžeme těšit, že s dalšími verzemi této hry se bude počet kol rozrůstat.


Hra se ovládá pomocí klávesnice a věřte, že si ovládání velice rychle osvojíte. Hudba ve hře je trochu monotonní, což je maličko na škodu, ale jinak je hra velice pěkně graficky zpracovaná a díky své jednoduchosti zábavná i pro mladší hráče.

Instalace:

Nainstalovat můžete pomocí Správce software (mějte na pamětí, že je potřeba mít nastavené zdroje software) - to učiňte dle Vaší distribuce kterou používáte.

Instalace pro Mandriva Linux:

  • nastavte zdroje např. z http://easyurpmi.zarb.org/
  • poté nainstalujte přes Správce software nebo příkazem v konzoli urpmi supertux

Info o hře:

Hra je vydávána pod licencí GNU GPL, je tedy zdarma. SuperTux je z převážné většiny v češtině a nachází se přímo v repozitářích (odzkoušeno u Mandriva Linuxu 2010.0). Jistě mnohé potěší, že hra není pouze pro operační systém Linux, ale také pro Windows a MacOSX.

Kdo má rád trochu zábavy a hbité prsty, jistě ho tato dobrodružná hra zabaví, přeji příjemnou zábavu při hraní.

Zde si můžete prohlédnout ukázku hry Pingus (youtube.com):

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 tadeas150 tadeas150 | E-mail | Web | 15. srpna 2011 v 12:09 | Reagovat

O_O  O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama