Pidgin - instant messaging klient

31. března 2011 v 19:19 | switch |  Programy pro linux
Pidgin je oblíbený linuxový klient pro instant messaging, podporuje protokoly jako např. ICQ, Jabber, AIM, Gadu-gadu a mnohé další. Potřebujete-li prográmek na on-line chatování, jistě si tohoto klienta oblíbíte. Existuje i verze pro Windows, takže ani uživatelé tohoto OS nebudou o nic ochuzeni.Základní informace:

Oficiální stránky: Pidgin
České stránky: o Pidginu v češtině
Grafické prostředí: KDE / Gnome / Windows
Licence: GPL
Verze použitá pro recenzi: Pidgin 2.7.11 (libpurple 2.7.11)

O IM klientu Pidgin:

Chatovacích programů je na poli software hromada, Pidgin je jedním z mých oblíbených, protože je podporován na OS Linuxu, uživatelé Windows a MAC ale také o nic nepřijdou, protože ke stažení je i instalátor i pro jejich OS. Pidgin je skvělý program, který podporuje spoustu protokolů a Vy se tak můžete připojit na chat pouze pomocí jednoho programu. Mezi podporované protokoly patří: AIM, Bonjour, Gadu-Gadu, Google Talk, Groupwise, ICQ, IRC, MSN, MySpaceIM, QQ, SILC, SIMPLE, Sametime, XMPP, Yahoo!, Zephyr, je tu ale spousta doplňků, které Vám tento výběr ještě podstatně rozšíří.

Navíc si můžete program díky bohatým možnostem nastavení přizpůsobit přesně potřebám, které Vám budou vyhovovat.

Na závěr:

Program je plně lokalizován do češtiny, práce s ním je intuitivní a jednoduchá, nabízen je pod licencí GPL a je tudíž zdarma, obsahuje nebo je možné ho rozšířit o spousty doplňků. Podporuje více protokolů a je možné jej používat na více operačních systémech.

Instalace:

Nainstalovat můžete pomocí Správce software (mějte na pamětí, že je potřeba mít nastavené zdroje software) - to učiňte dle Vaší distribuce kterou používáte.

Instalace pro Mandriva Linux:

  • nastavte zdroje např. z http://easyurpmi.zarb.org/
  • poté nainstalujte přes Správce software nebo příkazem v konzoli urpmi pidgin
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama