Evidence sbírek (část I.) - Ant Movie Catalog

25. března 2011 v 21:40 | switch |  Programy pro linux
Dnes představím program Ant Movie Catalog, pomocí něhož si můžete udělat pořádek ve své filmové sbírce. Pojďte se podívat jak jednoduše uspořádat Vaše filmy v přehlednou databázi.


Základní informace:

Oficiální stránky: Ant Movie Catalog
Česká podpora scriptů pro CSFD.cz: http://amc.thez.info/
Operační systém: Windows / Linux (pomocí emulátoru Wine)
Licence: GPL
Verze použitá pro recenzi: Ant Movie Catalog 3.5.0.2

O Ant Movie Catalogu:

Vyzkoušel jsem spoustu programů na evidenci a tento malý prográmek je vítězem mého pomyslného žebříčku. Dokáže evidovat Vaši sbírku filmů, takže konečně budete mít přehled ve své filmotéce. Mezi jeho hlavní přednosti patří automatické stahování údajů z polulární ČSFD.cz a dalších webů, další předností je malá velikost databáze, takže ušetříte místo v PC.
Program Ant Movie Catalog obsahuje spoustu funkcí, které jistě využijete, jedná se například o export do html nebo CSV (lze dále upravovat v OpenOffice.org, nemo MS Excel), spousta šablon pro tisk seznamů či obalů na média, jednoduchá funkce zápůjček (to abyste měli přehled kde se Vaše média pohybují), přehledné statistiky dle jednotlivých kritérií, jako je například zvuková stopa, země původu atd.
O pár řádek výše jsem uvedl, že tento program stahuje automaticky informace o filmech ze známého portálu CSFD.cz, aby tato funkce fungovala, musíte aktualizovat tzv. "script", jak to udělat se dozvíte na stránce s neoficiální českou podporou http://amc.thez.info/, zde naleznete veškeré důležité informace. Dále je možné info o filmech stahovat z dalších serverů a na výběr je jich opravdu požehnaně... Návod na aktualizaci scriptu naleznete v samostatném článku ZDE.
Program si můžete přizpůsobit v jednoduchém "Nastavení", kde je vše přehledně nastavitelné a doladíte si například vzhled programu, otevírání databáze, zobrazení názvu či používání scriptů.

Na závěr:

Program Ant Movie Catalog je malý a přesto velmi mocný nástroj pro evidenci filmotéky, automatické stahování informací o filmech šetří Váš čas, k jednotlivým filmům můžete vyplnit mnoho informací, obsahuje spoustu možností exportu do různých formátů. Program je určen především pro OS Windows, ale v Linuxu je možné jej nainstalovat a používat pomocí emulátoru Wine. Lokalizován je do mnoha jazyků včetně češtiny. Program je zdarma. Databáze oproti konkurenčním programům zabírá méně místa.

Instalace:

Nainstalovat můžete pomocí Správce software (mějte na pamětí, že je potřeba mít nastavené zdroje software) - to učiňte dle Vaší distribuce kterou používáte.

Instalace pro Mandriva Linux:

  • nastavte zdroje např. z http://easyurpmi.zarb.org/
  • poté nainstalujte emulátor Wine přes Správce software nebo příkazem v konzoli urpmi wine
  • stáhněte si instalační (.exe) soubor z oficiálních stránek ZDE nebo například ze serveru Stahu.cz ZDE
  • klikněte na stažený EXE soubor a pokračujte dle pokynů v Průvodci instalací (stejné jako instalace u Windows)


Pozor - bez programu Wine nebude možné program nainstalovat ani používat.

Instalace pro Windows

  • stáhněte si instalační (.exe) soubor z oficiálních stránek ZDE nebo například ze serveru Stahuj.cz ZDE
  • klikněte na stažený EXE soubor a pokračujte dle pokynů v Průvodci instalací
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama