Pingus - freewarová předělávka Lemmings

26. ledna 2011 v 19:00 | switch |  Hry pro linux
Pingus
Pingus je perfektně graficky i hratelně zpracovaný klon legendární hry Lemmings. Místo lemíků zde ovládáte tučňáky - dokážete je všechny bez úhony nasměrovat až domů?Popis hry Pingus:

Jak už jsem uvedl v úvodu Pingus je klonem hry Lemmings. Principem hry je tučňáky pomocí speciálních dovedností, které máte k dispozici, nasměrovat směrem k domovu a to s co nejmenší ztrátou na životech. K dispozici jsou funkce jako: kopáč, hrabač, stoper, skokan, stavitel mostů, obětavý sebevražedný atentátník, letec s vrtulkou a další, pomocí kterých v určitém pořadí musíte připravit cestu pro ostatní tuňáky tak, aby se jich co nejvíce dostalo do svého domečku, občas je to komplikované, protože všichni vaši svěřenci jsou neustále v pohybu a v cestě vám stojí mnoho zákeřných překážek či propastí.
Pingus - úvodní obrazovka

Hra obsahuje množstvím levelů, ale pro náročnější je zde připraven také editor, ve kterém si můžete vytvořit level vlastní.
Pingus - mapa
Pingus - screen 1
Pingus - screen 2
Pingus - screen 3

Hra se ovládá pomocí myši a klávesnice. Abyste dokázali ovládnout všechny dovednosti, bude Vás provázet tutoriál a pokyny v češtině. Před každým kolem se dozvíte, kolik tuňáčků musíte dostat domů a kolik jich může při cestě zahynout a v jakém časovém úseku to musíte stihnout.
Pingus - tutorial

Misi je možné restartovat v jakékoli fázi tlačítkem s logem "atomového hřibu", které zničí přeživší tuňáky a nabídne vám misi začít znovu. Hru je možné si zastavit nebo zrychlit, každá z těchto funkcí má své tlačítko přímo ve hře.

Instalace:

Nainstalovat můžete pomocí Správce software (mějte na pamětí, že je potřeba mít nastavené zdroje software) - to učiňte dle Vaší distribuce kterou používáte.

Instalace pro Mandriva Linux:

  • nastavte zdroje např. z http://easyurpmi.zarb.org/
  • poté nainstalujte přes Správce software nebo příkazem v konzoli urpmi pingus

Info o hře:

Hra je vydávána pod licencí GNU GPL, je tedy zdarma. Pingus je v češtině a nachází se přímo v repozitářích (odzkoušeno u Mandriva Linuxu 2010.0). Jistě mnohé potěší, že hra není pouze pro operační systém Linux, ale také pro Windows a MacOSX.

Pro milovníky logických hříček je to "to pravé ořechové" a jistě si s Pingusem užijí mnoho hodin kvalitní zábavy.

Zde si můžete prohlédnout ukázku hry Pingus (youtube.com):


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama