Klavaro - výuka psaní všemi 10-ti

29. ledna 2011 v 8:29 | switch |  Programy pro linux
Klavaro
Klavaro je výukový program, který Vás naučí správně používat při psaní na klávesnici všech 10 prstů. Jestli chcete zdokonalit tuto dovednost, je Klavaro ten pravý program, který Vám k tomu pomůže.


Základní informace:

Oficiální stránky: Klavaro
Grafické prostředí: KDE
Licence: GPL
Verze použitá pro recenzi: Klavaro 1.3.1

O Klavaru:

Jak již bylo napsáno v úvodu, program Klavaro patří mezi výukové programy. Jeho specializací je uživatele naučit rozložení prstů při psaní na klávecnici počítače. K tomu slouží teorie, kde máte nározně ukázáno, jaké prsty mají na starosti kterou klávesu a následně procvičování, kde si teorii osvojíte.
Teorie - rozložení prstů
Abyste si dovednost a schopnost psát na klávesnici s použitím všech 10-ti prstů osvojili, musíte trénovat. V základním menu si vyberete jednu z možností od teorie až po psaní celých smysluplných odstavců. Základní kurz nabízí jednoduchou metodu, při které začínáte s používáním několika písmen a postupně v následujících lekcích pridáváte písmenka další a tím se vaše zásoba rozšiřuje.
Menu
Klavaro klade důraz na jednoduchost a přitom je efektivní, což je nejlepší kombinace. Zatímco píšte, měří vám přesnost a čas, za který lekci zvládnete.
Klavaro - lekce
Po dokončení lekce se vždy dozvíte výsledek - dle něho program vyhodnotí, zda jste schopni se posunout vpřed, či zda potřebujete ještě trénovat.
Klavaro - vyhodnocení
Abyste mohli sledovat svůj vývoj, můžete si zobrazit graf přesnosti a graf času pro jednotlivé lekce. Tak jednoduše poznáte, jestli jste se zlepšili a co je potřeba ještě procvičovat.
Klavaro - graf

Na závěr:

Program Klavaro je jednoduchá a snadno ovladatelná aplikace, která Vám dopomůže zlepšit dovednost psaní všemi 10-ti. Program je přeložen do českého jazyka (lokalizace sice není kompletní, ale to nijak nebrání jeho používání), je zcela zdarma a mohou ho využít uživatelé Linuxu i Windows. Více informací nemá smysl rozepisovat, vše se dozvíte na stránkách programu ZDE (česky).

Instalace:

Nainstalovat můžete pomocí Správce software (mějte na pamětí, že je potřeba mít nastavené zdroje software) - to učiňte dle Vaší distribuce kterou používáte.

Instalace pro Mandriva Linux:

  • nastavte zdroje např. z http://easyurpmi.zarb.org/
  • poté nainstalujte přes Správce software nebo příkazem v konzoli urpmi klavaro

Instalace pro Windows

  • stáhněte si instalační balíček ze stránek projektu - ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 allforthesims2 allforthesims2 | Web | 29. ledna 2011 v 8:35 | Reagovat

já pišu jenom na levé ruce ukazováčkem, palcem a prsteníčkem a na pravé jenom ukazováčkem a píšu nejrychleji ze třídy :D

2 switch2world switch2world | 29. ledna 2011 v 8:39 | Reagovat

Třeba by to všemi 10-ti bylo rychlejší :-D Ale každý musí dle svého, co mu vyhovuje ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama